Google Çeviri Hizmeti Günde 100 Milyar Kelimeyi Nasıl Çeviriyor?

Google Çeviri Hizmeti Günde 100 Milyar Kelimeyi Nasıl Çeviriyor?

Google Translate, Android üzerinde kullandığı çeviri hizmetlerinin günde 100 milyar kelimeyi işlediğini açıkladı. Google Translate uygulaması konuyla ilgili çarpıcı bir video da yayınladı.

Her gün kelimeler hayatımıza yön veriyorlar. Bu kelimeler bazen bizi acıtabiliyor, bazen de umut veriyorlar. Dünya üzerinde bugün 6 binden fazla dil konuşuluyor. Evet, bu Birleşmiş Milletlerin resmi açıkladığı bir rakam. Google Android çeviri hizmetleri ise 64 dil arasında çeviri yapabiliyor.

İletişimin en önemli olduğu noktada, bu hizmetin önemi de yadsınamaz. Google Çeviri günde 100 milyar kelimeyi işlerken hangi cümlelerin daha çok kullanıldığını da saptadı. Bunlar “merhaba”, “nasılsınız”, “bu kaç para” “nasıl gidebilirim” ve “seni seviyorum” olarak saptandı. Bu kelimeler yaklaşık olarak her gün tam 50 dilde kullanıyorlar.

Google’ın verdiği çeviri hizmetlerini anlatan bir de dokunaklı tanıtımı yayınlandı. Yaklaşık iki dakika süren bu video aslında ne kadar farklı da olsak, aslında sonuç olarak insanların birbirine ne kadar ihtiyaç duyduğunu anlatıyor.

Google Çeviri Dünyaya Gözünü Açıyor

Google Translate ile Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?

YORUMLAR