Google Çevrimiçi Olduğunuz Her Yerden Anında Mesajlaşma Servisi Spaces’i Yayınlandı

Google Çevrimiçi Olduğunuz Her Yerden Anında Mesajlaşma Servisi Spaces’i Yayınlandı

İnternette hangi siteyi aradığınız önemli değil, bu aramayı yaparken anında mesajlaşmak ister misiniz? Eğer isterseniz bir müjdemiz var, Google Spaces hizmetinizde.

Google arama, YouTube ve Chrome öğelerini kullanan herkesin anında mesajlaşmasını sağlayan Spaces isimli uygulamasını geliştirdi. Normal şartlar altında Google I/O konferansında duyurulacak olan Spaces bugün internet hizmetine başladı ve uygulamalarını yayınladı bile. Her hangi özel bir konu, film, video hatta resimli roman hakkında anında arkadaşlarınızla sohbet etmenize olanak veren Spaces şöyle çalışıyor.

Google Spaces nedir, nasıl çalışır?

Chrome üzerinden Gmail e-posta adresinizle kolayca ulaşabileceğiniz Google Spaces. Her konuda bir sohbet alanı yaratmanıza olanak tanıyor. Alanlarınızı yaratıp arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Açılan mesajlaşma penceresinden "Uzantı Al" butonuna basarsanız Chrome tarayıcınızın sağ üst köşesine eklenti butonunu da yerleştirebilirsiniz. 

Öte yandan mobil kullanıcılar Spaces bildirimlerini telefonunuzu açmadan da takip edilebiliyorlar. Bu bildirimler kilit ekranına doğrudan ulaşabiliyor ve arkadaşlarınızın ne hakkında sohbet ettiğini görebilmeniz hemen mümkün oluyor. Arkadaşlarınızı bu sohbete dahil etmeniz de basit bir "link" ile son derece kolaylaştırılmış.

Google hızlı mesaj servisleri

Google etrafını kuşatan anında mesajlaşma uygulamalarına karşı etkili ve alternatif uygulamalar denemeye davam ediyor. Daha geçen gün YouTube için mesajlaşma servisini duyuran Google umarız Hangouts, YouTube, Google+ derken, Spaces ile iyice yolunu kaybetmez ve kullanıcıların kafasını karıştırmaz.

Spaces hakkında daha geniş detaylara bu sayfadan ulaşabilir ve hemen kendinize Chrome üzerinde bir Google Spaces sohbet alanı yaratabilirsiniz. Google Play ve AppStore üzerinden bu hizmetin uygulaması da yukarıdaki linklerimizden faydalanarak indirebilirsiniz.

YouTube Mesajlaşma Özelliğini Duyurdu, Bundan Sonra YouTube'da Sohbet Edilebilecek

Youtube'un Tasarımı Değişiyor. Yeni Tasarımı Herkesten Önce Denemek İster misiniz?

Bu Chrome Eklentisiyle Facebook'un Zamanınızı Çalmasını Engelleyebilirsiniz

YORUMLAR