Google Chrome 2013 Temmuz'unun En Çok Kullanılan Tarayıcısı

Google Chrome 2013 Temmuz'unun En Çok Kullanılan Tarayıcısı

Temmuz ayının ilk 3 haftası ile ilgili olarak yayınlanan istatistiklere göre dünya genelinde en çok kulanılan tarayıcı Google Chrome oldu. Yayınlanan istatistiklerde dünyadaki bilgisayarların yüzde 19'unda Google Chrome'un 27. versiyonu yer almakta. İkinci tarayıcının ise yine Google Chrome olması dikkat çekiyor. Chrome'un daha yeni versiyonu olan Chrom 28 yaklaşık yüzde 18'lik bir kullanım rakamına sahip. Bu iki tarayıcının kullanım yüzdeleri Google Chrome'u dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı yapmakta.

Google Chrome'un ardından Firefox 3. sırayı alıyor. Mozilla'nın tarayıcısının 22. versiyonu yüzde 13'lük bir kullanım payına sahip. Bu kötü bir rakam değil. Firefox da sürekli geliştirilmekte ve birçok yenilik tarayıcıya dahil edilmekte. Bu nedenle Firefox birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. 

Microsoft'un Internet Explorer 10 tarayıcısı yüzde 11'lik bir payla 4. sırada. Bu  tarayıcının önceki sürümleri olan Internet Explorer 8 ve  9'un önüne geçmiş olması

dikkat çekiyor. Çünkü daha önceden Internet Explorer 10 bu iki versiyonundan daha az kullanılıyordu. Yılların eskitemediği Internet Explorer 8 yüzde 8, Internet Explorer 9 da yüzde 6'lık paylarla Internet Explorer 10'u takip etmekte.

Google Chrome'un en güncel sürümünü buradan indirebilirsiniz:

Firefox için:

Internet Explorer 10:

Chrome App Launcher Resmi Olarak Yayınlandı

YORUMLAR