Google Chrome 24 Çıktı

Google Chrome 24 Çıktı

Google Chrome 24 çıktı. Popüler internet tarayıcısı bu son sürümle birlikte çok daha hızlı ve güvenilir olma yolunda önemli bir yol kat etti.

24.0.1312.52 numaralı sürüm çok ciddi yenilikleri bünyesinde barındırmasa da ürünün hızı ve güvenliği konularında birçok iyileştirme mevcut. Google’ın kendi Octane JavaScript test sonuçlarına göre bu yeni sürüm, en hızlı Chrome sürümü olma özelliğini taşıyor. Öyle ki, geçen yılki sürümlere göre %26 oranında bir hızlanma söz konusu.

HTML 5 konusunda da bazı yenilikler bulunurken, V8 ve Webkit parçacıklarına dair tespit edilen hataların giderilmesi ile hızlanma noktasında olumlu bir ivme yakalanıyor.

Yer imlerine dair yapılan bir yenilik sonucunda, artık arama yaparken kullandığınız kelimeler, yer imlerinizde yer alan sitelerin ifadelerinde bulunuyorsa o yer imi karşınıza çıkacak. Örnek olarak, “köpek maması” şeklinde bir arama yapmanız halinde, yer imlerinizde “köpek, mama” gibi kelimelerin geçtiği siteler varsa önce bu siteleri göreceksiniz.

Chrome 24’ün getirdiği en önemli özellik ise hata ve güvenlik konularında dev bir iyileştirme paketinin gelmesi. YouTube, arama, Flash, yer imleri eşleşmesi, eklentilerin kurulması, bellek kullanımı, JavaScript’ler ve Windows 8’e dair konularda tespit edilen hataların giderildiği belirtiliyor.

Google Chrome 24 sürümü ile 11’i yüksek, 8’i orta ve 5’i düşük olmak üzere toplam 24 adet önemli güvenlik açığı kapatıldı. Söz konusu güvenlik açıklarının kapanması için 6 bin USD’nin üzerinde bir ödül dağıtıldı.

Samsung'dan Sürpriz Telefon: Galaxy S2 Plus

YORUMLAR