Google Chrome 27 Yayınlandı

Google Chrome 27 Yayınlandı

Google Chrome yeni gelen güncellemeyle birlikte sürümünü 27.0.1453.93'e yükseltti. Yeni gelen güncellemeyle birlikte kullanıcıların daha hızlı bir Google Chrome deneyimi yaşamaları için tarayıcı üzerinde yüzde 5'e varan bir hız artışının yanı sıra güvenlik açıklarını kapatan yamalar yer alıyor.

Zaten yeterince hızlı bir tarayıcı olmasına rağmen Google ekibinin hala kullanıcılara daha hızlı bir tarayıcı sunmak için Google Chrome üzerinde hız artışıyla ilgili yenilikler yapmaları gerçekten güzel.

Bu sürümle birlikte birçok hata ve tarayıcı için güvenlik düzeltmelerine de yer verildi. Önceki sürüm üzerinde yer alan güvenlik açıklarını keşfeden kullanıcılara yapılan yaklaşık 14.000 dolarlık ödeme, yeni gelen güvenlik güncellemelerinin sayısıyla ilgili az çok kafamızda bir fikir uyandırmayı başarıyor.

Güncellemeyle ilgili daha teknik detaylara girmek gerekirse, geliştiricilerin farklı istemciler kullanarak verilerini Google Drive aracılığıyla senkronlayabilecekler Sync FileSystem API, Chrome'a entegre edilmiş durumda. Sync FileSystem API, HTML5 File API ve FileSystem API ile birlikte çalışabiliyor.

Ayrıca yazım denetleyicisi, çok amaçlı adres çubuğu sıralaması, çok amaçlı adres çubuğu tahminleri üzerinde de bazı iyileştirmeler yapılmış. Bu sayede Chrome'un çok amaçlı adres çubuğu üzerinde yapılan aramalarımız bu sürümle birlikte çok daha ilgili sonuçları bizlere sunacak.

Tüm bunların dışında Google Chrome 27 sürümüyle birlikte gelen en dikkat çekici özellikse, Google I/O 2013 etkinliğinde duyurulan ve mobil cihazlarda olduğu gibi masaüstü tarayıcımız üzerindende sesli arama yapmamıza olanak sağlayan "Sesli Arama" özelliği oldu. Artık bilgisayarımıza bağlı, çalışır halde olan bir mikrofonumuz varsa Google Chrome üzerinde sesli arama yapabiliyoruz.

Google Chrome'un son sürümü olan Google Chrome 27'yi sitemiz üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Xbox One Özellikleri ve Detayları

YORUMLAR