Google Chrome 29 Yayınlandı

Google Chrome 29 Yayınlandı

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome bugün itibarıyla güncellendi ve yeni güncellemeyle birlikte Google Chrome 29 sürümüne ulaşmış oldu. Chrome 29 ile birlikte kullanıcı tarafında en çok dikkat yenilikler arasında kullanmakta olduğunuz tarayıcının tüm ayarlarını sıfırlayabileceğiniz bir reset butonu ve çok amaçlı adres çubuğu için geliştirilen öneriler oldu.

Özellike yeni gelen tarayıcı ayarlarını sıfırlama bir diğer adıyla reset seçeneği sayesinde tarayıcılarına eklenti, tema, zararlı yazılımlar ve benzeri uygulamalar yükleyen kullanıcılar, tarayıcılarının zarar gördüğünü veya yavaşladığını farkettikleri anda bu seçeneğe başvurarak, tarayıcılarını ilk günkü haline yani fabrika ayarlarına döndürebilecekler.

Bu noktada en çok merak edilen sorulardan birisi sanırım "Tarayıcımı resetlediğim zaman uygulamalarım, temalarım, yer imlerim de gidecek mi?" olacaktır. Merak etmeyin çünkü reset işlemi sonrasında soruda sorulan tüm içerikler tarayıcınız içerisinde saklanmaya devam ediyor olacak.

Ayrıca, Google'ın kendi tarayıcısı Chrome 29 ile birlikte güncellemiş olduğu çok amaçlı adres çubuğu önerileri sayesinde, kullanıcıların sıklıkla ziyaret etmiş olduğu web siteleri göz önünde bulundurularak, adres çubuğu üzerinde kullanıcılara özel olarak önerilen içerikler gelecek. Windows kullanıcıların halihazırda kullanıyor oldukları bu özelliğe, Chrome 29 ile birlikte nihayet Mac kullanıcıları da kavuşuyor.

Tüm bunların dışında Google Chrome Android versiyonu da alacağı yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılara daha yüksek performans ve WebRTC desteği sunacak. WebRTC desteği sayesinde kullanıcılar tarayıcıları üzerinde ekstra bir eklentiye ihtiyaç duymadan, doğrudan tarayıcı üstünde videolu görüşmeler yapabilecekler.

Google Chrome 29, Windows ve Mac sürümlerini sitemiz üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Tamindir E-Dergi Ağustos Sayısını Okudunuz mu?

YORUMLAR