Google Chrome 35 Yayınlandı

Google Chrome 35 Yayınlandı

Google ekibi yeni tarayıcı ve işletim sistemi güncellemelerini duyurdu. Tarayıcı tarafında güvenlik açıkları kapatılırken, işletim sistemi yeni komut özelliğiyle geldi.

Google'ın çalışma temposu, 2014'ün en değerli şirketi seçilmesini haklı çıkarır nitelikte. Pazarda hatırı sayılır paya sahip markalar tarafından Windows 8'den daha başarılı bulunan açık lisanslı Chrome OS, her güncellemeyle daha oturaklı ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi haline geliyor. Kullanıcı yorumları önemsenerek, daha önce kaldırılan küçültme düğmesinin Asus Chromebox ve Samsung Series 3 Chromebox dışındaki cihazlara geri getirildiği kararlı sürümde, Google tarayıcıda kullanılan “OK, Google” komutuyla kontrol desteği de eklendi. Bu komutun sadece sistemi İngilizce kullanan kullanıcılara açık olduğunu hatırlatalım.

Tarayıcı tarafında pek çok iyileştirme yapan ekip, Chrome 35'i de yayınladı. Daha temiz bir görünüm kazanan Chrome, yeni JavaScript özelliklerinin ve eklenti API'lerinin yanında, kapatılan 23 güvenlik açığının ardından gerçekleştirilen performans iyileştirmeleriyle piyasaya sürüldü. Ekip, Linux dağıtımlarının yüklü olduğu cihazlar için GTK+ grafik araç kiti desteğini kaldırıp yerine kendi sürümü Aura'yı getirdi. Şimdilik Linux için sadece .deb ve .rpm dosyaları destekleyen Chrome 35, bu dosyaları desteklemeyen dağıtım kullanıcılarını biraz bekletecek.

Google Apple'ı Sollayarak 2014'e Damgasını Vurdu

Acer Açıkladı: Chrome OS Windows 8'den Daha Başarılı

OK Google Diyerek Chrome'da Arama Yapma Dönemi Başladı

YORUMLAR