Google Chrome 38 Yayınlandı

Google Chrome 38 Yayınlandı

Google Chrome'un internet kullanıcıları için en iyi web tarayıcı deneyimlerinden birisini sunduğu bir gerçek ve bu sayede tüm tarayıcılar arasından yüksek kullanım oranları ile ayrılıyor. Her ne kadar Chrome'un rakipleri de mücadele için büyük çalışmalar gerçekleştirseler de istikrarlı olması ve hızlı bir internet gezintisine olanak tanıması Chrome'u onlardan ayırıyor.

Tabii ki Google devamlı olarak yeni güncellemelerle Chrome'u en iyi halde tutmaya çalışıyor. Bu çabalar neticesinde Google Chrome 38 karşımızda ve kullanıcıların hem daha hızlı hem de daha sorunsuz bir internet gezintisi yaşamalarını amaçlıyor.

Gerçekleştirilen resmi açıklamaya göre bu güncelleme içerisinde kullanıcıların günlük kullanımda fark etmeyecekleri pek çok güvenlik ve performans iyileştirmeleri yer alıyor. Maalesef yapılan bu değişikliklerin tam olarak hangi noktalarda olduklarına dair herhangi bir açıklama mevcut değil ancak gelen şikayet ve geribildirimlere göre gereken değişikliklerin yapıldıkları belirtiliyor. Dolayısıyla varolan onlarca sorun ve hatanın ortadan kaldırıldığını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Aynı zamanda bu sürümde yeni uygulamaların ve uzantı API'lerinin de tarayıcıya adapte edildiği belirtiliyor. Bu sayede çok daha kullanışlı ve kolay uzantıların geliştiriciler tarafından üretilmesine destek sunuluyor. Zaten uzantılar konusunda pek çok tarayıcıdan önde olan Chrome, 38 güncellemesiyle daha geniş bir destek sunacak gibi görünüyor.

Google Chrome 38'i PC ve Mac bilgisayarlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android'e çoklu pencere desteği geliyor

YORUMLAR