Google Chrome 39 Yayınlandı

Google Chrome 39 Yayınlandı

Google Chrome'un yeni sürümü olan Chrome 39 resmi olarak yayınlandı ve böylece kullanıcıların 39.0.2171.65 nolu sürüme geçiş yapmaları mümkün hale geldi. Her yeni sürümünde pek çok hatanın ortadan kaldırıldığı ve zaman zaman yeni özelliklerin getirildiği Google Chrome'un bu sürümü için de resmi değişiklikler listesi yayınlandı. Dilerseniz yeni versiyona geçmeden önce sizleri nelerin beklediğine kısaca bir göz atalım.

Bu sürümün en çok dikkat çeken yanlarından bir tanesi Mac için hazırlanmış olan versiyona 64 bit desteğinin gelmesi. Böylelikle daha performanslı ve daha yüksek hafıza kullanabilen Google Chrome 64 bit artık Mac işletim sisteminde de kullanılabilecek.

Chrome'un 39'uncu sürümünde yeni eklentiler ve uygulamalar için API desteği de geliştirilmiş durumda fakat tabii ki bu yenilik biraz daha uygulama geliştiricilere yönelik olarak hazırlanmış ve son kullanıcıların herhangi bir değişiklik fark etmesi imkansız.

Açıklanan verilere göre onlarca performans ve kararlılık güncellemesi de bu sürümde yer alıyor. Dolayısıyla web tarayıcımızın eskisine göre daha iyi bir performans ve kararlılık ile çalışacağı kesin. Bu durum çökmeler ve takılmalarla daha az karşılaşacağımızın da bir işareti denilebilir. 42 adet güvenlik açığının da hem Google çalışanları hem de ödül için açıkları araştıran programcılar tarafından tespit edildiği ve kapatıldığı belirtiliyor.

Google'ın yeni Chrome 39 hakkında sunduğu bilgiler şimdilik bu kadar ancak bazen kullanıcıları direkt olarak etkilemeyen pek çok değişikliğin de haber verilmeden gerçekleştirildiği oluyor. Dolayısıyla bu konuda Google Chrome 39'un ne gibi sürprizler barındırdığını bilmemiz imkansız diyebilirim.

Yeni sürümü bilgisayarlarınıza indirebilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Google Keep ile notlarınızı paylaşın!

YORUMLAR