Google Chrome 39'un Yeni Versiyonu Yayınlandı

Google Chrome 39'un Yeni Versiyonu Yayınlandı

Google Chrome 39 bir süre önce yayınlanmıştı ve pek çok işe yarar güncellemeyi beraberinde getirmişti. Ancak Adobe Flash Player'ın güncellenmesi sebebiyle 39.0.2171.95 sürümü yayınlandı ve her ne kadar Flash Player üzerine yoğunlaşılmış olsa da bu sürümde bazı diğer iyileştirmelerin de olduğunu belirtmek gerek.

Hem Windows hem de Mac ve Linux sürümleri için yayınlanan yeni Google Chrome 39, bilhassa Linux kullanıcıları için önem taşıyor. Zira Adobe, Linux için Flash Player'ın güncellenmesini durdurdu ve artık yeni versiyonlar bu işletim sistemi için yayınlanmıyor. Google Chrome ekibi ise çok fazla geliştirme uygulamasa da Linux için Flash Player'ın çalışır halde kalması için çaba gösteriyor.

Flash'ın web tasarımda artık pek bir geleceğinin kalmadığını düşünen uzmanlar, her ne kadar yakın zamanda olmasa da bir kaç yıl içerisinde sadece HTML 5 destekleyen bir Google Chrome sürümünün geleceğine de kesin gözüyle bakıyorlar.

Google Chrome 39.0.2171.95 sürümünde Flash Player'ın pek çok güvenlik güncellemesi aldığını görebiliyoruz. Geçmişteki sürümlerin pek çok kullanıcı için risk taşıdığı ve bu nedenle bilgisayarları koruyabilmek için yeni güncellemenin hemen yüklenmesi öneriliyor.

Performans ve istikrar için bir kaç ufak kod optimizasyonu da bu sürümle birlikte bizlerle buluşuyor. Ancak daha önemli güncellemelerin Chrome 40 ile birlikte gelecek olması sebebiyle bir süre daha beklememiz gerekecektir.

Google Chrome'u indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın.

Türkiye’de İnternet Aboneliği 40 Milyona Ulaştı

YORUMLAR