Google Chrome 40 Yayınlandı

Google Chrome 40 Yayınlandı

Google Chrome internet tarayıcıları piyasasında liderliği hala devam ettiriyor ve her yeni sürümünde kullanıcılara daha iyi bir internet gezintisi deneyimi sunabildiği için diğer tarayıcılardan kullanıcı çalmaya da devam ediyor. Chrome 40 da yeni gelen güncellemeyle birlikte artık bizlerle ve pek çok iyileştirme ile kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Hem Windows, hem de Android işletim sistemli cihazlar için yayınlanan Google Chrome'un bu sürümünde 62 adet güvenlik açığının kapatıldığı rapor ediliyor ve bu açıkların pek çoğunun geliştiriciler tarafından bildirilenler olduğu belirtiliyor. Her ne kadar kullanıcılar bu güvenlik açıklarının giderilmesini birebir farketme imkanları olmasa da internetin her geçen gün daha da tehlikeli hale geldiği bu günlerde çok sayıda güvenlik açığının ortadan kaldırılması herkesin hoşuna gidecektir.

Elbette performans güncellemeleri ve web sitelerini daha iyi gösterecek ufak tefek geliştirmeler de bu sürümde unutulmamışlar. Dolayısıyla Google Chrome'u cihazlarınızda daha verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız yeni sürüme geçmeyi unutmamanız gerekiyor.

Google Chrome 40.0.2214.85 olarak adlandırılan yeni Chrome her ne kadar yeni özelliklere ev sahipliği yapmasa da, bir önceki sürümde gelen kullanıcı seçimi opsiyonunun yenilik bakımından yeterli olduğunu düşünüyorum.

Google Chrome 40'ı cihazlarınıza yüklemek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR