Google Chrome 41 Yayınlandı

Google Chrome 41 Yayınlandı

Google Chrome için bir ayı geçkin süredir herhangi bir sürüm güncellemesi yayınlanmıyordu ancak anlaşılan o ki Google artık yeni sürümün gelmesinin gerekliliğine karar verdi ve artık karşımızda Google Chrome 41 var. İçerisinde bazı yenilikler ve düzeltmeler barındıran Google Chrome 41, rakipleri Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Opera karşısında ne kadar başarılı olabilecek hep birlikte göreceğiz.

Bu sürümün tam numarası 41.0.2272.76 olarak belirlenmiş ve içerisinde her sürümde olduğu gibi pek çok yeni uygulama ve uzantı API'si barındırıyoır. Fakat bu API'ler geliştiricilere yönelik olarak hazırlandıkları için standart kullanıcıların bu durumu pek farkedebileceklerini sanmıyorum.

Chrome 41 sürümünde önceki güncellemenin aksine genellikle dikkat çekmeyen güncellemeler yer alıyorlar. Bunlar arasında performans ve kararlılık düzenlemeleri, ayrıca pek çok güvenlik açığının kapatılması gibi kullanıcıların web deneyimlerini iyileştirecek yenilikler yer alıyor. Toplamda 51 adet güvenlik iyileştirmesinin yer alması ise kullanıcıların bilgisayarlarında istenmeyen sonuçlara sebep olabilecek tehditlerin ortadan kaldırılmalarına olanak tanıyor.

Arayüz ve genel kullanımda herhangi bir fark bulunmaması ise esas değişikliklerin bir sonraki sürümde bizlere geleceği konusunda fikir veriyor. Zira Google genellikle 2 veya 3 güncellemede bir kullanıcıların da fark edebileceği geniş kapsamlı yenilikleri Chrome tarayıcısına dahil ediyor.

Google Chrome 41'i bilgisayarlarınıza indirerek en iyi internet sörfü deneyimini elde etmeyi unutmayın:

Facebook Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

YORUMLAR