Google Chrome 42, Ice Cream Sandwich'i Destekleyen Son Sürüm Olacak

Google Chrome 42, Ice Cream Sandwich'i Destekleyen Son Sürüm Olacak

Google, Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne sahip cihaz kullanıcıları için yeni bir gelişme duyurdu. Bugün yayınlanan Google Chrome 41 sürümünün ardından şirket, Google Chrome 42 ile birlikte Ice Cream Sandwich sürümü bulunan cihazlara güncelleme gelmeyeceğini açıkladı. 

Chrome'un sürekli geliştiğini ve yeni güncellemeler aldığını biliyoruz. Buna bağlı olarak, yeni sürümlere gelen özellikler eski işletim sistemlerine optimize edilerek yayınlanıyordu. Şimdiyse Google, Android'in eski sürümleri için Chrome'u geliştirmenin giderek daha zor hale geldiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıl boyunca yaptığı araştırmalarda şirket, ICS kullanıcılarının giderek azaldığını fark etti ve bu hareketin mantıklı olduğunu anlatan bir duyuru yayınladı. Tabii bu ICS kullanıcılarının Google Chrome kullanmasını etkilemeyecek. Güncelleme almadan tarayıcıyı kullanmak mümkün olacak. 

Google'un yaptığı araştırma göz önüne alındığında, akıllı telefon piyasası geliştikçe yeni cihaz alanların sayısının da arttığını görüyoruz. Bu nedenle Google Chrome 42 güncellemesinden sonra yenilik görmeyecek kullanıcıların sayısı epey az olacak. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki tabloyu da inceleyebilirsiniz:

Google Chrome 41 Yayınlandı

YORUMLAR