Google Chrome 44 Yayınlandı, Popüler Tarayıcı Artık Daha Güvenli

Google Chrome 44 Yayınlandı, Popüler Tarayıcı Artık Daha Güvenli

Google Chrome her yeni sürümüyle birlikte genelde kullanıcılara yeni bir şeyler sunmayı başarıyordu ancak en son yayınlanan Google Chrome 44.0.2403.89 sürümü yenilikleri bir kenara bırakarak kullanıcılara daha iyi bir internet gezintisi deneyimi sunma üzerine odaklanmış diyebilirim. Zira bu güncellemede kullanıcıların açık olarak dikkatini çekecek pek bir nokta bulunmuyor ancak arkaplanda gerçekleştirilen çok sayıda değişiklik sayesinde pek çok güvenlik ve performans açığı ortadan kaldırılıyor. Resmi geliştirici blogunda bazı yeni özelliklerin de bu sürüme dahil edildiğine dair bir yazı mevcut olsa da henüz bu yeniliklerin ne olduğuna dair resmi bir açıklama mevcut değil.

Gerçekleştirilen bu değişiklikler sayesinde hem daha hızlı bir şekilde internet sitelerinde gezinmek mümkün hale geliyor hem de kullanıcıların güven içinde kişisel gizliliklerini koruyarak web deneyimlerini yaşamaları sağlanıyor.

Toplamda 43 adet güvenlik açığının kapatılması sayesinde bilgisayarınızdaki verilerinizi çalmak isteyebilecek kişilere karşı daha kolay bir şekilde kendinizi korumanız sağlanıyor ve bu güvenlik açıklarının pek çoğu bağımsız geliştiriciler tarafından tespit edilen ve Google'a bildirildikten sonra düzeltilen açıklardan oluşuyor.

Tabii ki bir dizi performans güncellemesi de bu sürümle birlikte bizlerle. Zira Google son zamanlarda Chrome'un çok fazla bellek tüketmesi sorununun üstesinden gelmek için çalışmalar sürdürüyor ve her sürümle birlikte daha etkin bir hafıza kullanımı imkanı sağlanıyor. Özellikle bilgisayarında düşük hafıza bulunan kullanıcılar Chrome 44'ten faydalanmak isteyeceklerdir.

Dikkat çeken diğer yeniliklere göz atmak gerekirse:

  • Bildirimler güncellemesi ile toplu bildirim görüntüleme
  • Uygulama kurulum bannerında yenilikler

Yeni Google Chrome 44 sürümünü bilgisayarlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir ve hemen en iyi internet deneyimini elde edebilirsiniz.

YORUMLAR