Google Chrome 55, Güvenlik ve HTML5 Güncellemesi Aldı

Google Chrome 55, Güvenlik ve HTML5 Güncellemesi Aldı

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome'un 55. sürümü geçtiğimiz gün kullanıma sunuldu. Yeni sürüm ile pek çok güvenlik önlemi alan ve HTML5'i varsayılan olarak ayarlayan Chrome 55'i vakit kaybetmeden indirin.

Uzun süredir Adobe Flash desteğini bitireceğini söyleyen Google Chrome, yeni sürümü ile dediğini yaptı ve daha güvenli olan HTML5'e geçiş yaptı. Uzun süredir bu olayın planlarını yapan Google, tüm eleştirilere rağmen dediğini yaptı ve Adobe Flash Player desteğini resmi olarak sonlandırdı. İlk ataklarını Chrome 53 sürümü ile yapan ve Flash içeriklerini engellemeye başlayan Google, Chrome 55 sürümü ile ilişkisini tamamen kesti. Bundan sonra daha güvenli ve hızlı olan HTML5 Chrome'un varsayılan oynatıcısı olacak. Ayrıca yeni sürüm ile bir takım hata düzenlemeleri ve güvenlik önlemleri de uygulandı.

Google Chrome'a hız anlamında güç katacak olan HTML5, şu an internet aleminin önde gelen siteleri tarafından kullanılıyor. Facebooki YouTube, Yahoo, Twitch ve Amazon gibi siteler tarafından HTML5, kısa zamanda yaygınlaştı ve Adobe Flash'ın ölmesiyle birlikte gücüne güç kattı. İnternet sitesi sahipleri için zorlu bir süreç olacak ancak, kullanıcılara pozitif olarak katkı sağlayacak Google Chrome 55 sürümü şu an masaüstü sürümleriyle birlikte kullanılabilir durumda. Android ve iOS uygulamaları ise ilerleyen günlerde güncellenecek. 

Google Chrome Artık Daha Hızlı Açılacak

Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

YORUMLAR