Google Chrome 71 ile Reklamlar Engellenecek

Google Chrome 71 ile Kötü Amaçlı Reklamlar Tarihe Karışacak

Google bugün Windows, Mac ve Linux için Chrome 71 güncellemesini dağıtmaya başladı. Artık Chrome 71 ile reklamlar otomatik olarak engellenebilecek. Google’ın popüler tarayıcı servisi Chrome, kullanıcılara çok daha güvenli bir internet deneyimi sunmayı hedefliyor.

Chrome 71 sürümüyle birlikte Google'ın “Kötüye Kullanım Deneyimleri” olarak adlandırdığı özellik sayesinde kullanıcıları bilinçli olarak yanıltan web sitelerine de ceza yağdırılacak. Reklam engelleme özelliği ile gündeme damga vuran ve 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Google Chrome'un ilerleyen zamanlarda ne gibi yenilikler yapacağı bilinmese de kullanıcılar merakla ilerleyen dönemlerde gelecek olan özellikleri bekliyor.

Chrome 71 Sürümüne Nasıl Geçilir?

Gayet kolay bir şekilde tarayıcınızın ayarlarından "Chrome Hakkında" kısmına gelerek tarayıcınızı güncelleyebilir ya da haberimizin altında bulununan bağlantıdan Google Chrome'u indirebilirsiniz.

Başka Ne Gibi Yenilikler Var?

Chrome 71 sürümü ile gelen başka ne gibi yenilikler var dediğinizi duyar gibiyiz. Chrome 71'de 43 güvenlik güncellesi ve çeşitli iyileştirmeler de sizleri bekleyen yenilikler arasında.

Android ve IOS'da da bir resmin üzerine uzunca dokunarak panoya kaydedebilecek ve sonrasında diğer uygulamalara yapıştırabileceksiniz. Otomatik doldurma özelliğinin (parola e-posta adresi vb.) daha iyi çalışması için de bazı yenilikler var. Henüz Google Play Store'a gelmeyen güncellemenin yakın zamanda gelmesi bekleniyor.