Google Chrome'a Dark (Gece) Modu Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olan Google Chrome yepyeni bir özellik alacak gibi gözüküyor. Şu anda Google Chrome'un yalnızca MacOS sürümünde ortaya çıkan dark modu tarayıcıya bambaşka bir görünüm kazandıracak.

Uygulamaların daha şık ve farklı bir görüntü kazanmasında önemli role sahip olan gece modu hiçbir tarayıcıda yer almıyor. Bundan dolayı Google tarafından en son YouTube için yayınlanan gece modunun Chrome'a da geleceği ifade ediliyor. MacOS Mojave güncellemesinden kaynaklanan bir açıkla yeni özelliği gören kullanıcılar, henüz test etme şansına sahip olamadılar.

Şimdilik yalnızca Chrome MacOS için geliştirildiği bilinen gece modunun nasıl bir görünüme sahip olacağını bilemiyoruz. Uygulama üzerinde yer alan çeşitli eklentiler ile gece modu kullanabilmek mümken bunların yüzde 100 başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Bundan dolayı da Google'ın güncellemesinin dört gözle beklendiğini ifade edebiliriz.

Chrome için dark modu özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bilgi yer almıyorken, Windows kullanıcıları bir süre daha beklemesi gerekiyor. Ancak yine de Chrome mağazasındaki çeşitli eklentileri kullanarak gece modu zevkini test edebilirsiniz.