Google Chrome, Android'de Çevrimdışı Özelliklerini Artırıyor

Google Chrome, Android'de Çevrimdışı Özelliklerini Artırıyor

Google, internet tarayıcısının Android işletim sistemi sürümünün çevrimdışı özelliklerini geliştirmek için harekete geçti. Google, yakın zaman sonra Google Chrome'a üç yeni özellik ekleneceğini de açıkladı. 

Wi-Fi ya da mobil veri bağlantınız koptuğunda, o an için görüntülemek istediğiniz bir internet sitesine erişmemek çoğu zaman oldukça can sıkıcı oluyor. Fakat Android tabanlı bir telefonda Chrome kullanıyorsanız, bundan sonra bu problemi biraz olsun aşabilirsiniz. Yaklaşık bir yıldır internet sayfalarını indirmeyi kolaylaştıran Chrome, böylece çevrimdışıyken bu sayfalara erişebilmenin yolunu açmıştı. Google bu sefer Chrome'a üç farklı yeni özellik ekleyeceğini açıkladı. 

Bunlardan ilki sayfanın hiç açılmadan indirilebilmesi. Yani bir internet sitesini Google aramalarda bulup, başlığın üzerine bir süre basılı tutup, çıkan menüden "Download Link" yazısına tıklamanızla birlikte, o sayfayı açmadan telefonunuza ya da tabletinize indirebileceksiniz.

İkinci özellik ise aralarındaki en iyisi olabilir: İnternetiniz olmadığı için bağlanamadığınız bir sayfayı, indirilecekler listesine ekleyerek, internetiniz geldiği ilk anda indirebileceksiniz. Böylece tekrar indirmeyi unutmanız engellenirken, arabayla seyahat ederken anlık bağlantı gelip gitmeleri sırasında sayfayıtekrar edinme şansını da yakalamış olacaksınız. 

Üçüncü özellik de daha sonra indirilmesi için kaydettiğiniz sayfaların gözünüzün önüne getirilmesi. Yani yeni sekme ekranında, daha önce kaydettiğiniz bu sayfalar yer alacak ve okumadan unutup gitmemeniz sağlanacak. 

Google Chrome Bazı Kullanıcıları Otomatik Olarak 64-Bit'e Taşıyacak

Google Chrome 58 Yayınlandı, Hemen İndirin

YORUMLAR