Google Chrome Bazı Kullanıcıları Otomatik Olarak 64-Bit'e Taşıyacak

Google Chrome Bazı Kullanıcıları Otomatik Olarak 64-Bit'e Taşıyacak

Google'dan Chrome kullanıcılarını ilgilendiren bir haber geldi. Bazı Windows kullanıcılarını otomatik olarak 64-bitlik Chrome sürümüne taşıyan şirket, kararlılığı, performansı ve güvenliği artırmayı amaçlıyor.

Google, 64 bitlik bir bilgisayarda 32 bit Chrome çalıştıran Windows kullanıcılarını, tarayıcının 64 bit sürümüne otomatik olarak geçirmeye başladı. Kararlılığı, performansı ve güvenliği artırmak için bazı Windows kullanıcılarının sürümlerini otomatik olarak yükselteceğini açıklayan şirket, geçtiğimiz gün paylaştığı blog yazısında planın ayrıntılarını paylaştı.

Arama motoru devi, bu planın 4 GB veya daha fazla belleğe sahip 64 bit Windows çalıştıran Google Chrome kullanıcılarını ilgilendirdiğini belirtti. Üstelik otomatik geçişten yalnızca otomatik güncellemesi etkin olan kullanıcılar faydalanabilecek. Ancak kullanıcılar 32 bit'e geri dönmek isterlerse, Google Chrome indirme sayfası aracılığıyla bunu gerçekleştirebilecekler.

NetMarketShare'e göre Chrome'u 1 milyardan fazla kişi kullanıyor ve Nisan ayındaki son verilerde pazar payının yüzde 59 olduğu görülüyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Google Chrome 58 Yayınlandı, Hemen İndirin

YORUMLAR