Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

İnternet dünyasının en popüler tarayıcısı olan Google Chrome için şu sıralar daha az RAM tüketmek için optimizasyon çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık 2 ay sonra Google Chrome daha az RAM tüketecek.

Şu an 53. sürümünü kullandığımız Google Chrome, yaklaşık iki ay sonra piyasaya sürülecek 55. sürümüyle birlikte daha az RAM tüketecek. Tükettiği yüksek RAM miktarıyla sürekli olarak eleştirilerin odağında olan Chrome, yeni sürüm ile birlikte hem performans anlamında hemde kaynak tüketimi anlamında önemli değişikliklere sahip olacak. Önümüzdeki günlerde kapsamlı bir güncelleme alacak olan Chrome, hem mobil hemde bilgisayarda yeni özelliklere sahip olacak.

Popüler olarak kullanılan internet tarayıcısı konumunda olan ancak yüksek RAM tüketimi nedeniyle sürekli şikayet edilen tarayıcı için Google tarafından açıklama ile tarayıcının mevcut durumunun iyileştirileceği söylendi. Bu açıklama ile birlikte ise tarayıcının özellikle RAM kullanımı konusunda değişiklikler yapılacağı beklentisine girildi. Bu beklenti yabancı basın tarafından da onaylandı ve tarayıcının ilerleyen günlerde liderliğini pekiştireceği belirtildi. V8 motoru üzerinde çalışmalar yapan Chrome ekibi, sitelerin eskisinden daha az RAM tüketeceğini de söylüyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi özellikler karşımıza çıkacak. 

Google Chrome RAM Sorunu ve Çözümü

Google Chrome 53 Yayınlandı! Hemen İndirin

YORUMLAR