Google Chrome Eklentilerini Yüklemeden Test Edebileceğiz

Google Chrome Eklentilerini Yüklemeden Test Edebileceğiz

Dünyayın en yaygın olarak kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome için yeni ve oldukça kullanışlı olacak bir özellik geliyor. Google Chrome, tarayıcı eklentisi ekleme özelliği sayesinde kendisine birçok yeni özellik kazandırılabilmesini mümkün kılıyordu. Giderek önem kazanmaya başlayan bu Chrome eklentisi seçenekleri Chrome Web Mağazası'nı gün geçtikçe zenginleştiriyordu.

Chrome Web Mağazası'nda bu eklentilerle ilgili açıklamalar ve ekran görüntüleri yer alsa da bazen bu bilgiler yeterli olmayabilmekte ve kullanıcılara tarayıcı eklentisininin işlerine yarayıp yaramayacağını öğrenebilmek için bu eklentiyi yükleme gereği doğurmaktaydı. Bu nedenle uygulamanın tarayıcımızın işleyişini bozabilme tehlikesi doğmakta veya eklentişmnin ihtiyacımızı karşılamaması durumunda eklentiyi kaldırma ihtiyacı ortaya çıkmaktaydı.

Nihayet Google bizleri bu dertten kurtarabilme potansiyeline sahip bir özelliği Google Chrome üzerine ekleme çalışmalarına başladı. Bu özellik sayesinde yüklemek istediğimiz uygulamaları yüklemeden önce test edebilecek ve hakkında önceden fikir sahibi olabileceğiz. Böylece tarayıcımızı gereksiz ve ihtiyacımızı karşılamayan, tarayıcımızın işleyişini bozan eklentilerden koruyabileceğiz.

Şu an için Google Chrome geliştirici sürümlerinde test edilen özelliğin kısa bir süre sonra Google Chrome tarayıcının yeni versiyonlarına eklenmesi bekleniyor.

Google Chrome indirmek için:

Windows Phone için Vine Uygulaması YayınlandıYORUMLAR