Google Chrome Hala En Hızlı Tarayıcı

Google Chrome Hala En Hızlı Tarayıcı

Cross Browser Handbook tarafından yeni nesil internet tarayıcıları üzerinde yapılan testler sonucunda Internet Explorer 10'un gerçekten Firefox 16, Opera 12 ve Internet Explorer 9'dan çok daha hızlı olduğu ortaya çıktı. Gelin görün ki hız konusunda diğer rakiplerini sollamayı başaran Internet Explorer 10, Google Chrome 23'ü alt etmeyi başaramadı ve Google Chrome 23'ten sonra en hızlı ikinci tarayıcı olarak test sonuçlarına adını yazdırdı.

SunSpider, Octane ve HTML adlı üç farklı teste tabi tutulan tarayıcılar arasında ilk testi lider olarak tamamlayan IE10, ikinci ve üçüncü testler sonucunda rakibi Google Chrome'a yetişmeyi beceremedi.

Cross Browser Handbook karşılaştırma sonuçları hakkında "Google Chrome hala en çok güncellenen ve en hızlı tarayıcı olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar IE 10'un JavaScript ile ilgili performansı geliştirilmiş olsa da özellikle HTML 5 ile ilgili eksiklikleri bizlerde büyük hayal kırıklığı yarattı." yorumunu yaptı.

Geliştirilme süreci Microsoft'un tam tamına 19 ayını alan yeni Internet Explorer sürümü ne yazık ki bu zamanın hakkını tam anlamıyla verememiş gibi görünüyor. Gerçi Internet Explorer 9 ile karşılaştırdığımız zaman Internet Explorer 10 ile birlikte sanıyoruz ki diğer tarayıcılarla olan arayı kısmen kapatmış diyebiliriz..  Gelin görün ki en hızlı ve en iyi tarayıcı olabilmek için bu kadarı yeterli değil.

Şu an için sadece Windows 8 kullanıcılarının deneme fırsatı bulduğu Internet Explorer 10'un Windows 7 üzerinde çalışabilen önizleme sürümüyle ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.

YORUMLAR