Google Chrome ile Laptop Şarjınız Bitmeyecek!

Google Chrome ile Laptop Şarjınız Bitmeyecek!

Eğer bir laptop kullanıyorsanız video ve animasyonlar yüzünden şarjınızın ne kadar kısa sürede bittiğini iyi biliyorsunuz.  Bunun önüne geçmek isteyen Google, Chrome tarayıcısı için geliştirdiği akıllı özellik sayesinde laptoplarınızın şarjının daha uzun süre dayanmasını sağlayacak.

Google Chrome'a gelecek olan yeni özellik sayesinde açtığınız internet sitelerinin merkezinde olmayan flash animasyonlar ve oynatılan videolar Chrome tarafından otomatik olarak duraklatılacak. Böylece gereksiz pil tüketimi yapmayacak olan Google Chrome, laptoplarınızın şarjının da normal süresinden daha uzun dayanmasını sağlayacak.

Flash içerikleri üzerinde yapılacak olan duraksatmalar internet kullanım deneyiminizi kesinlikle etkilemeyecek. Çünkü Google Chrome sayfa üzerinde ekranın merkezinde olan hiç bir Flash içeriği durdurmayacak.

Siteler üzerinde kenarda köşede oldukça fazla sayıda bulunan flash animasyonların önüne geçecek olan Chrome, bu animasyonları sadece ekranda görünecekleri zaman oynatacak ve diğer zamanlarda duraksatacak.

Düzenlenebilir ayarlar ile gelecek yeni özelliğin kontrolü de kullanıcılarda olacak. Yani Chrome üzerinde istemediğiniz içerikleri kendiniz de durdurabileceğiniz gibi, durdurulmuş olan animasyonları da elle açabileceksiniz.

Video ve animasyonların çok fazla pil tüketimi yapması nedeniyle bu tür bir önlem alan Google, bu özelliği sayesinde laptopları ile birlikte batarya problemi yaşayan çok sayıda kullanıcının kalibini fethederek Google Chrome kullanmasalar bile kullanmaya yönlendirecek.

Batarya tasarruf özelliği henüz sadece Chrome Beta üzerinde yer alıyor. Yani normal versiyona gelmesi için bir süre beklemeniz ya da Chrome'un beta versiyonunu yüklemeniz gerekiyor.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Seçeneği Ortaya Çıktı! İşte Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR