Google Chrome, Internet Explorer'dan Daha Popüler Oldu

Google Chrome, Internet Explorer'dan Daha Popüler Oldu

Adobe Digital Report'un hazırlamış olduğu rapora göre Google Chrome'un tarayıcı savaşında ilk defa Microsoft Internet Explorer'ı geride bıraktığını görüyoruz. Toplam tarayıcı kullanımının yüzde 31.8'lik dilimini almaya başaran Chrome, yüzde 30.9'luk kullanım oranına sahip olan Internet Explorer'ı geride bırakarak en popüler tarayıcı olmayı başardı.

Masaüstü ve mobil tarayıcı toplamında Explorer'ı geride bırakmayı başaran Chrome'un bu başarısı sadece masaüstü tarayıcı kullanımına bakıldığında aynı şekilde görünmüyor. Internet Explorer masaüstü bilgisayarlar üzerinde hala Chrome'a karşı üstünlüğünü korusa bile, mobil alandaki Chrome üstünlüğü toplamda Chrome'u daha popüler hale getirmeye yetiyor.

Mobil sektörün gittikçe daha da önem kazanarak neredeyse bilgisayar sektöründen bile öne çıktığı şu günlerde, Windows işletim sistemi ile kullanılan her bilgisayarda Internet Explorer'ın standart olarak bulunması bu yarıştaki önemli etkenlerden birisi.

Dünya üzerinde en çok kullanılan 3. tarayıcı ise Mozilla Firefox iken, Firefox son 2 yıl içinde yaşadığı düşüşe bir çare bulmaya çalışıyor. Son versiyon güncellemesinden sonra oldukça beğendiğim Firefox, eski günlerine dönebileceğinin sinyallerini veriyor. Fakat kullanıcıların hız taleplerini en iyi şekilde karşılayan Chrome, özellikle ülkemiz dahil pek çok yerde en çok kullanılan tarayıcı haline geliyor.

Rekabetin gün geçtikçe kızıştığı tarayıcı savaşında Chrome, Firefox, Internet Explorer ve diğer tarayıcılara ait gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Google'dan Hayatımızı Kolaylaştıran Arama İpuçları

YORUMLAR