Google Chrome Masaüstü Uygulamaları Mac'e Geldi

Google Chrome Masaüstü Uygulamaları Mac'e Geldi

Google Chrome kullanıcılarının oyun ve uygulamaları masaüstünden zahmetsizce çalıştırabilmelerini sağlayan Chrome Uygulama Başlatıcısı, MAC OS X işletim sistemi için de kullanıma açıldı. Google'ın birkaç ay önce duyurduğu servisten bugünden itibaren Mac kullanıcıları da yararlanabilecek.

Google, geçtiğimiz Eylül ayında resmi olarak duyurduğu Chrome Uygulamalarını Windows ve Chrome işletim sisteminin ardından MAC OS X için kullanıma açtı. Mac işletim sistemini tercih eden kullanıcılar, Chrome Uygulama Mağazası'ndaki Masaüstü uygulamaları indirerek Chrome uygulamalarını masaüstlerinden hemen kullanmaya başlayabilecek. İndirilen uygulamalara Dock'taki Chrome Uygulama Başlatıcısı (Chrome App Launcher) aracılığıyla erişilebilecek. 

Şu anda mağazada Mac kullanıcılarının deneyimleyebileceği çok fazla uygulama yok. Video düzenlemeler için kullanılabilecek WeVideoNext, proje yönetim uygulaması diyebileceğimiz Smartsheet ve bir de müzik uygulaması, şu an için mağazada öne çıkan uygulamalar.

Kullanıcıların Google Chrome uygulamalarını internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabilmelerine imkan tanıyan Chrome Uygulamaları, tarayıcı sürümüne göre daha basit tasarlanmış arayüze sahipler ve tarayıcıya daha az gereksinim duyulacak şekilde tasarlandıklarından büyük ilgi gördü. Chrome uygulamalarının çok yakında mobil platformlarda da kullanıma sunulacağını hatırlatalım.

Spotify Artık Mobil'de de Ücretsiz

YORUMLAR