Google Chrome Ocak Ayının Birincisi Oldu

Google Chrome Ocak Ayının Birincisi Oldu

Google Chrome yayınlanan son istatistiklerde dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan internet tarayıcsı olma ünvanını korudu. StatCounter adlı araştırma şirketi tarafından yapılan istatiksel incelemeye göre 2014 yılının ilk ayı olan Ocak ayında dünya üzerinde en çok tercih edilen internet tarayıcısı Google Chrome. Yüzde 44'e yakın bir istatiksel kullanım rakamına sahip olan Google Chrome marketin hemen hemen yarısı tarafından tercih edilmiş. Fakat bir önceki ay olan Aralık ayına göre bu oranın çok az düşüş gösterdiği görülüyor. Bu da uzun bir süredir böyle bir düşüş yaşamayan Chrome için ilginç bir istatistik olmuş.

Google Chrome sıralamada Internet Explorer tarafından takip edilmekte. Yüzde 23 civarında bir kullanım payına sahip olan Internet Explorer da Chrome ile benzer bir şekilde bir önceki aya göre küçük bir düşüş yaşamış. Internet Explorer'ın arkasından Mozilla Firefox yüzde 19'luk bir pay ile 3. sırayı alıyor.

Sıralamanın geri kalanında dikkati çeken nokta Apple tarafından geliştirilen Safari'nin kullanımının artış göstermiş olması. Opera ise kullanım oranı değişmeyen tarayıcılar arasında.

Google Chrome internet tarayıcısını bu bağlantılardan indirebilirsiniz:

Facebook'un Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı Milyarı Aştı

YORUMLAR