Google: Chrome OS Yok Olmayacak

Google: Chrome OS Yok Olmayacak

Google web işlemlerine odaklı geliştirmiş olduğu Chrome OS hakkında geçtiğimiz günde çıkan haberlerden sonra Chromebook sahipleri biraz endişe duymuş olabilir. Fakat Google elini hızlı tutarak Chrome OS'un zamanla yok olmayuacağını açıkladı.

Chromebook'lar üzerinde kullanılan Chrome OS, son derece sade, basit ve oldukça da kullanışlı bir işletim sistemi. Fakat geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre Google, Chrome OS ve Android'i bir araya getirerek ortaya daha mükemmel bir işletim sistemi getirmek istiyor. Bunun üzerinde uzun süredir çalışıldığı düşünülen Google, bu birleşme olsa bile Chrome OS'un varlığını sürdüreeğini ve zamanla kaybolup gitmeyeceğini belirtti.

Özellikle okullarda ve iş yerlerinde yüksek kullanım oranlarına ulaşan Chrome OS, cihazlar üzerinde kullanıcılara sadece web üzerinden işlemler yapabilme imkanı sunuyor. Ayrıca Chrome OS üzerinde sadece Google Chrome, YouTube, Google Drive vb. Google servislerini kullanabiliyorsunuz. Milyonlarca Chromebook üzerinde kurulu olan ve 2016 yılında da piyasaya sürülecek olan binlerce Chromebook üzerinde bulunacak olan Chrome OS'un şimdilik bir ortadan kaybolma planı bulunmuyor. Fakat bu planlar hakkında Google'ın 2017'den sonra ne yapacağını da kestirmek zor.

Ülkemizde kullanımı çok yaygın olmayan Chromebook'lardan bir tanesien sahipseniz, yaklaşık 2 yıl kadar daha Chrome OS'ın gidecek olmasından endişe duymanıza gerek yok.

YORUMLAR