Google Chrome Tarayıcısına VR Desteği Getiriyor

Google Chrome Tarayıcısına VR Desteği Getiriyor

Google Chrome tarayıcısına Android Platformu üzerinde sanal gerçeklik özelliği kazandıracak. Bu özellik sadece sanal gerçeklik destekleyen web sitelerinde değil, tüm sitelerde çalışacak.

Google I/O 2016 Etkinliğinde VR teknolojileri hakkında çok fazla kafa yorduğunun sinyallerini veren dev teknoloji şirketi, Chrome tarayıcısını da bu platforma dahil etmek istiyor. Google Chrome tarayıcısı ile her hangi bir VR seti kullanarak kolaylıkla tüm siteleri sanal gerçeklik ortamında görüntülenmesine çalışan Google, bu özelliği tarayıcıya kazandırdığı anda Android ekosisteminde ulaşılması zor bir başarıya imza atmış olacak.

Aslında bizim görmediğimiz bir Chrome sürümünde bu özellik çalışıyor. Bu beta sürümün testlerinin ne zaman biteceğini henüz bilinmiyor. VR Shell adı verilen bu entegrasyon Chrome ile beraber Google Cardboard ve Daydream ile kullanılabilecek.

Google bu çalışmasında Chrome üzerinde etkileşimin VR ortamlarda nasıl yapılması gerektiği üzerinde kafa patlatıyor. Çünkü VR site izlerken linklerle nasıl etkileşime girilebileceği konusunda bazı sıkıntıları olduğu söyleniyor. Bu arada Samsung’un bir VR Tarayıcısı olduğu haberini sizinle daha önce paylaşmıştık.

Google, VR Kullanımını Kolaylaştırıyor

Google'ın Daydream VR Platformundan Yeni Videolar Geldi

YORUMLAR