Google Chrome’un Ünlü Dinazor Oyunu Dört Yaşında

Google, Chrome’daki ünlü dinazor oyunun dördüncü yılı şerefine, oyunu yapan geliştiricilerle özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Google Chrome’un Ünlü Dinazor Oyunu Dört Yaşında

Google, Chrome’daki ünlü dinazor oyunun dördüncü yılı şerefine, oyunu yapan geliştiricilerle özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Yolunuza çıkan kaktüslerin ve kuşların üzerinden atladığınız basit, ancak bağımlılık yapan bir oyun olan Chrome dino, internetsiz kaldığımız anlarda bir anda karşımızda beliriyor.

Oyundaki kontroller ise oldukça basit. Dinazorumuzun engellere takılmaması için yapmamız gereken tek şey spacebar (boşluk) ya da yukarı ok tuşuna basmak. Oyunun temel amacı ise, internet bağlantısını gelene kadar bizleri tabiri caizse hayatta tutmak.

chrome dinazor

Google, Chrome dino’nun dördüncü yaşını kutlamak için, oyunun geliştiricileri ile yaptığı röportajı yayınladı. Haliyle meşhur oyunla ilgili bilinmeyenlere de sonunda gün yüzüne çıkmış oldu. 

Chrome tasarımcısı Sebastien Gabriel, neden dinazor teması kullandıklarına ilişkin soruya, “Bu oyun, her bir yanımızın Wi-Fi’larla çevrili olduğu dünyamızda, bizleri tarih öncesi çağlara döndürüyor"  cevabını verdi. Kısacası Gabriel, “İnternetsiz kaldığınızda dinazor çağına dönersiniz"  diyor. Gabriel, oyunun aynı zamanda çevrimiçi hayatın geçmişte yalnızca ev, okul veya iş gibi belli başlı yerlerle sınırlı olduğu dönemleri hatırlattığını söylüyor.

Dinazor karakterinin ilk tasarımlarına, 1970'lerin rock grubu T-Rex'inin solisti Marc Bolan'ından esinlenerek “Project Bolan” kod adı verilmiş. 

Google Chrome'da internet bağlantısı kesildiğinde ortaya çıkan dinazor oyunu Android platformunda da oynanabiliyor. Ayrıca dinazor oyunu için illa internetsiz kalmanıza gerek yok. Web tarayıcınızdan chrome://dino adresine giderek, oyunu arzu ettiğiniz zaman oynayabilirsiniz. 

YORUMLAR