Google, Chrome Uygulamalarını Kullanıma Kapatıyor

Google, Chrome Uygulamalarını Kullanıma Kapatıyor

Google, hızlı ve hafif olmasından dolayı milyonlarca kullanıcıya sahip olan Chrome tarayıcısında önemli kararlar aldı. Yeni alınan kararla birlikte artık Chrome uygulamalarına ulaşmak artık mümkün olmayacak.

Google'ın Chrome tarayıcısı için kullanıma sunduğu uygulamalar bölümü sayesinde, kullanıcılar istedikleri uygulamaları tarayıcılarında kullanabiliyorlardı. Bu sayede bazı özelleştirmeler yapabilen kullanıcılar artık uygulamalar mağazasına ulaşamayacak.

Dev arama motoru şirketinin yeni aldığı kararla birilikte Chrome'un uygulama desteği yavaş yavaş bitirilecek. Windows, Mac ve Linux işletim sistemi için uygulanacak olan bitirme işlemi sadece Chrome OS işletim sistemine sahip cihazlarda devam edecek. Yani Google Chrome uygulamaları sadece şirketin kendi cihazlarında çalışacak. 

Chrome Uygulamaları İçin Son Tarih 2018

Google, Chrome'un uygulama desteğini 2018 yılına kadar yavaş yavaş sona erdirecek. Bu sayede kullanıcıların mağdur olmaması için düzenli bir işlem yapılacağı söyleniyor. Bu sene sonuna doğru mağazada bazı kısıtlamalarla karşılaşacak olan kullanıcılar 2017'den itibaren mağazadan uygulama indiremeyecekler. 2018'e doğru ise Google Chrome uygulama mağazasının tamamen kapatılacağı söyleniyor.

Kullanım Oranı Sadece Yüzde 1

Google'ın açıkladığı bir rapora göre kullanıcılar uygulama mağazasını zaten sevmemişler. Chrome kullanıcılarının sadece yüzde 1'lik bir oranı Chrome uygulamalarını kullanıyor. Yani Google'ın bu kararı kimsenin canını acıtmayacak gibi görünüyor.

Not: Bahsi geçen ve kapatılacak olan uygulamalar eklentiler olarak yer alan bölümü ilgilendirmiyor. Google Chrome eklentileri ve uzantıları farklı kaynaklar üzerinden çalışmakta.

Google'ın Chrome'da yer alan uygulama desteğini kapatması hakkında ne düşünüyorsunuz?

En Sık Karşılaşılan Google Chrome Hataları ve Çözümleri

Google Chrome RAM Sorunu ve Çözümü

YORUMLAR