iOS Üzerinde Google Chrome’a Dokun ve Ara Özelliği Geliyor

iOS Üzerinde Google Chrome’a Dokun ve Ara Özelliği Geliyor

Chrome kullanıcılarının iOS üzerinde yeni bir uygulaması daha olacak. Google Chrome’a "Dokun ve Ara" özelliği iOS'a da geliyor.

Android platformu için geçerli olan bu özellik, yeni güncelleme ile iOS kullanıcılarına da son derece büyük bir kolaylık sunacak. Güncelleme, tarayıcı içerisinde bir kelime ya da cümleyi arama motoruna kopyala yapıştır yapmak gibi zor işlemlerden iOS kullanıcılarını kurtaracak.

Dokun ve ara özelliği, tıpkı PC’deki gibi sağ tuşla seçilmiş bir kelime ya da cümleyi Google Chrome tarayıcı üzerinde doğrudan Google arama motoruna göndermek mantığını taşıyor. Artık iOS üzerinde de Chrome tarayıcıdan bir cümle ya da kelimeye dokunarak arama motoruna gönderebileceğiz.

Bu özellik Chrome’un ayarlar sekmesinden açılıp kullanılabiliyor. Bu güncelleme Google Chrome’un sunucu tarafında yapılacak bir güncelleme olacak. Telefonlara güncelleme paketi olarak gelmeyecek. Google güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu özellik henüz Chrome’a gelmedi, ancak çok yakında geleceği de Google tarafından resmen açıklandı. 

                                  

YORUMLAR