Google Chrome'da Artık Web Sitelerinin Sesi Kapatılabilecek

Google Chrome'da Artık Web Sitelerinin Sesi Kapatılabilecek

Dünyanın en popüler internet tarayıcısı Google Chrome, kullanıcılarını oldukça sevindirecek yeni bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. Yeni özellik sayesinde, artık web sitelerinin sesi kalıcı olarak kapatılabilecek.

Şimdiye kadar, sekmenin sesini kısarak çözüme kavuşturduğumuz bu can sıkıcı durumu Google da fark etmiş olmalı ki; Chrome'a bu yeni özelliği getiriyor. Google Chrome yakında kullanıcılarına sunacağı seçenek ile, istenen web sayfasının sesinin kalıcı olarak kısılabilmesini sağlayacak. Bu sayede sık ziyaret ettiğimiz ve ses kirliliği yaratan siteleri sessiz ve huzurlu bir şekilde gezebileceğiz. Özellikle otomatik video oynatmaya sahip olan siteler için gayet kullanışlı bir özellik olacak.
Google çalışanlarından François Beaufort bugün erken saatlerde Google+'ta bu özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüsünde, adres çubuğunun sol kısmında yer alan, JavaScript, çerezler, bildirimler, popup pencereler gibi seçeneklere erişebildiğimiz açılır menüye ses seçeneği eklenerek pratik bir şekilde kullanılabilecek. 
Ayrıca Google'ın kısa süre içerisinde bu özelliği tamamlayıp güncelleme olarak yayınlayacağı da belirtildi.

YORUMLAR