Google Chrome'un 64 Bit Sürümü Yayınlandı

Google Chrome'un 64 Bit Sürümü Yayınlandı

Google Chrome uzun süredir kullanıcıların stabil ve sorunsuz bir internet deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyor ve kaliteli yapısı sayesinde dünyanın büyük kısmı tarafından kullanılıyor. Tabii ki Google web tarayıcısının bu popülerliğini koruyabilmek için devamlı olarak çalışıyor ve hem performans güncellemeleri hem de güvenlik ve yeni özellikler içeren güncellemeler sayesinde yeni kullanıcılar da kazanabiliyor.

Fakat Google Chrome'un 64 bitlik bir sürüme sahip olmaması maalesef bilgisayar sahiplerinin bilgisayarlarının performansını internet gezintilerinde yeteri kadar kullanamamalarına neden oluyordu. Özellikle son dönemlerde tüm işletim sistemlerinin 64 bit olmasıyla birlikte bu sorun kendisini daha da öne çıkartıyordu.

Anlaşılan o ki Google artık Chrome'u tamamen 64 bite dönüştürmek için hazırlıklarını tamamlamak üzere ve bunu test edebilmek için Google Chrome Canary geliştirici sürümünde 64 bit seçeneğini sunuyor. Şimdilik standart Google Chrome kullanıcıları özellikten faydalanamıyorlar ancak Chrome Canary'i denemek isteyen kullanıcılarımız yazının altındaki bağlantıdan indirme seçenekleri arasındaki Canary sürümüne erişebilirler.

Yeni sürümün en dikkat çeken yanı yüzde 25'e varan performans artırımı ile daha hızlı bir internet gezintisine imkan tanıması. Fakat Canary sürümünün kararsız bir sürüm olduğu ve sadece deneysel amaçlı kullanılması gerektiği unutulmamalı. Eğer sorunsuz bir internet deneyimi isterseniz standart ve stabil Google Chrome sürümünü de indirebilirsiniz.

Chrome Canary sürümü sadece Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerinin 64 bitlik sürümlerinde çalışmaktadır.

Instagram yeni fotoğraf düzenleme araçlarını tanıttı

YORUMLAR