Google Chrome'un En Son Sürümü Bünyesinde Sonsuz Koşu Oyunu İçeriyor

Google Chrome'un En Son Sürümü Bünyesinde Sonsuz Koşu Oyunu İçeriyor

Google, geliştiriciler için tasarlanan Chrome'un en son özelliklerine sahip Google Chrome Canary'nin içine, kaktüslerden zıplayarak hayatta kalmaya çalışan tatlı bir T-Rex dinazorun bulunduğu sonsuz koşu oyunu ekledi.

Oyun, tarayıcı sizin internet bağlantınızı saptayamadığında, bildiğimiz 'İnternete bağlanamıyor' sayfasında ulaşılabilir oluyor. Eğer nereye bakacağınızı bilmiyorsanız oyun tarayıcı içinde kesinlikle gizli şekilde kalıyor.

Chrome kullanıcılarının görmeye alışık olduğu sayfaya bakarak kıyaslayacak olursak işte bu eski hata sayfası:

Burada da yeni hata sayfası var ve göreceğiniz üzere içerisinde bir oyun barındırıyor gibi durmuyor:

Ancak bu sayfa üzerinde space tuşuna bastığınız anda T-Rex zıplıyor ve koşmaya başlıyor:

Oyun eski atari oyunlarına benzer şekilde rekorunuzu tutuyor ve her 100 puan için bir başarı uyarısı veriyor. Sayfayı yenilediğiniz anda maalesef skorunuz kayboluyor ancak kimi zaman bir şekilde yeniden bağlantı sağlaması mümkün. Böylece belki de hiç internete bağlanmayı istememenize sebep olacak oyuna yavaş yavaş ısınmaya başlıyorsunuz.

Bu gizli oyunu keşfeden geliştiriciler önce şaşırmış, ardından oyunun Google tarafından bilerek Chrome Canary'e eklendiğini anlamışlar; Google da tarayıcıları içerisinde bu easter-egg'i barındırmak istemiş.

Google, Canary'i Chrome'un geliştiriciler için tasarlandırılmış en donanımlı versiyonu olarak tanımlıyor. Şu anda 39. versiyonda ve bu sene sonuna doğru sağlam bir kanala oturtulması planlanıyor.

Google Chrome Canary'i sitemizde bulunan güvenli bağlantıdan indirip deneyebilir, dilerseniz içerisinde barınan oyuna da belirttiğimiz yollardan ulaşabilirsiniz:

YORUMLAR