Google Chrome'un Mac Versiyonu Eskisine Göre Daha Hızlı Çalışıyor

Google Chrome'un Mac Versiyonu Eskisine Göre Daha Hızlı Çalışıyor

Windows ve Android platformları üzerindeki saltanatını sürdüren en hızlı ve popüler internet tarayıcısı Google Chrome, malesef bu başarısını bir türlü Mac versiyonuna taşıyamıyor. Fakat bunun için çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Son sürümüyle birlikte biraz daha hızlandığı farkedilen Chrome Mac versiyonu, aynı zamanda daha az pil tüketimi de yapıyor.

Eğer bir Mac sahibiyseniz ve bilgisayar konularına eğiliminiz varsa, Google Chrome'un Mac üzerindeki en iyi tarayıcı olmadığını mutlaka biliyorsunuzdur. Bunu çözmek için gayret gösteren Google'ın bu çabalarını The Next Web ekibinden Owen Williams test ederek bazı güzel sonuçlara ulaşmış.

Bildiğiniz üzere Google Chrome Mac versiyonu, alternatif tarayıcılara göre daha fazla pil tüketimi sağlıyor ve Mac kullanıcılarının cihazlarını daha az kullanmasını sağlıyordu. Geçtiğimiz ay içerisinde bunun için güncelleme getiren Google, bu sorunu büyük oranda çözmeyi başarmıştı. Owen yaptığı testler sonucunda Google Chrome'un 46. versiyonunun daha performanslı ve daha stabil ve sorunsuz olarka çalıştığını tespit etmiş. Bellek tüketimi olarak neredeyse yarı yarıya daha az kullanmaya başlayan Chrome, test yaparken Laptop'ının eskisine oranla daha gürültüsüz çalıştığını da farketmiş. Bunun dışında testlerde ortaya çıkan bir diğer sonuç ise kullanılmayan fakat açık olan tarayıcı sekmelerinin kendilerini uyku moduna alarak, bellek tüketimini minimuma indirgemesi.

Google Chrome'un yeni Mac versiyonu ne zaman tüm kullanıcılara sunulacak bilinmiyor olsa da, buradan yeni ve gleiştirilmiş versiyonu Mac'leriniz üzerine indirerek erkenden test etme şansı yakalayabilirsiniz.

Düşük bellek tüketimi sayesinde çok daha hızlı çalışan Chrome, yakın zamanda Mac üzerinde de en az rakipleri kadar iddialı bir tarayıcı haline gelecektir. Google Chrome'un normal aktif olan Mac sürümünü alttaki indirme bağlantısını kullanarak hemen ve ücretsiz indirebilirsiniz.

YORUMLAR