Google, Chrome Servislerinden Birinin Fişini Çekiyor

Google, Chrome Servislerinden Birinin Fişini Çekiyor

Bilgisayarlarımızdan girdiğimiz Chrome tarayıcısının Chrome eklenti başlatma sayfası, Google tarafından kapatılmaya hazırlanıyor. 

Chrome'un ana sayfasında yer alsa da pek kullanılmayan ve dikkat çekmeyen bu eklenti, aslında başlatma sayfasında eklentilerimizi ve uygulamalarımızı görmemize yarıyor. Google ise bugün, bu sayfadan kurtulmak için çalışmaların neredeyse sonlandığını açıkladı. 3 sene önce ortaya çıkan bu sayfa, acaba neden kapatılıyor?

Google, söylenenlere göre Chrome'u daha da sadeleştirmek ve kolaylaştırmak istiyor. Anlaşılan o ki, ünlü arama motoru bu iş için ilk olarak Chrome eklenti başlatma sayfasını kaldırmayı seçmiş. Birkaç hafta içerisinde artık Google Chrome üzerinden indirdiklerimizi bu sayfa üzerinde görmeyeceğiz. 

Neyse ki tüm bu değişikliklerin hiçbiri Google Chrome deneyimimizi etkilemeyecek. Tarayıcının hızında herhangi bir düşüş olmayacak, indirdiklerimizi hala "İndirilenler" sekmesinden görebileceğiz. 

Google Chrome eklenti başlatma sayfası Windows, Mac ve Linux için kaldırılacak, fakat Chrome OS için hala aktif olacak. Henüz Chrome OS'e dair Google'dan herhangi bir bilgi gelmedi. Detayları takip edeceğiz.

Google: Chrome OS Yok Olmayacak

iPhone Kullanıcıları için Google Chrome İpuçları

Google Chrome'da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR