Google, Chrome'un Sıkıcı Bir Özelliğini Daha Hayatımızdan Çıkardı

Google, Chrome'un Sıkıcı Bir Özelliğini Daha Hayatımızdan Çıkardı

Google, Chrome üzerinde yeni güncellediği yer imleri sayfasını tekrar eski haline döndürdü. Google Chrome yer imleri sayfası geçen sene yenilenmişti.

Google Chrome kullanıcıları yenilenen yer imleri sayfasını kullanışlı bulmamışlardı. Öyle ki, Google forumlarda bu konu hakkında binlerce eleştiri alan Google, konuyla ilgili bir tek yorum bile yapmadı.

Aradan aylar geçtikten sonra Google, Chrome’da aniden güncellediği yer imleri sayfasını, yine ani bir hareketle kaldırıverdi. Kullanıcılar artık alıştıkları eski Chrome yer imlerine böylelikle kavuşmuş oldular.

Yenilenen yer imleri sayfası hakkında gelen şikayetlerin çoğu, kafa karıştırıcı ve karmaşık, hatta kullanışsız olduğu ile ilgiliydi. Google birkaç ay boyunca sadece şikayetleri okumakla yetindi. Hiçbir tepki vermedi. Geçen hafta birden bire sert bir U-Dönüşü yapan Google, yenilenmiş sayfayı Chrome’dan tamamen kaldırarak geleneksel yer imleri sayfasına geri dönüverdi.

Eğer hala yukarıdaki rahatsızlık yaratan yer imleri sayfasını görüyorsanız, hemen yeni güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek için "Ayarlar" menüsünden "Hakkında" sekmesine giderek Chrome sürümünüzü kontrol ederek güncellemenizi alabilirsiniz. 

Google, Yavaş Web Sitelerini Bize İhbar Edecek

Türkiye Son 5 Aydır Google’da En Çok Bunları Arıyor

YORUMLAR