Google Çıplak İçerik İstemiyor Ama Sınırları Konusunda Kararsız

Google Çıplak İçerik İstemiyor Ama Sınırları Konusunda Kararsız

Google Blog içeriğinde pornografik, cinsiyetçi ya da +18 içerik bulunduran blogları silmeye hazırlanıyor. Google cinsellik içeren hiç bir blog yazısının ya da çıplaklık içeren içeriğin Google Blog'larda bulunmasını istemiyor.

Mart ayının 23’ünden itibaren Google büyük bir temizliğe girişiyor. Blog sayfalarında yer alan her türlü cinselliğe ait video, resim ve yazıyı tamamen eko sisteminden çıkarmaya başlıyor. Bundan sonra bu gibi içerik yaratan hesaplara da izin verilmeyecek.

Blog yazarlarının şu anda kabul etmiş oldukları kullanma sözleşmesinde bu tür bir sansürden bahsedilmiyor. Bu yüzden Google Blog sayfalarında cinsellik içeren yayınlar paylaşılabiliyordu. Ancak Mart ayı itibarıyla hem sözleşme yenilecek hem de eş zamanlı olarak on binlerce benzer içerik silinecek.

Google çıplak konusunda ise hala biraz kararsız görünüyor. Google Blog'un yeni yapılandırılacak olan sözleşmesi sanatsal çıplaklık içeren içeriklerin belli bir dereceye kadar sitede yer almasına izin verebileceğini kapsıyor. Ancak bu belli bir noktaya kadar olan kısmına bir açıklık getirilmiyor. Kısaca belgesel, eğitim ve sanatsal çıplaklığa izin var ancak bunun da sınırlarını yine Google belirleyecek. 

Facebook Hükümetlerin Sansür Politikalarına Boyun Eğiyor

WhatsApp Ve Skype'a Her An Sansür Gelebilir!

YORUMLAR