Google Classroom ile Ebeveynler Çocuklarının Ev Ödevlerini İzleyebilecek

Google Classroom ile Ebeveynler Çocuklarının Ev Ödevlerini İzleyebilecek

Google teknoloji sektörünün her alanında olduğu gibi eğitim konusuna da büyük önem veriyor. Bu kapsamda başlatmış olduğu Google Classroom uygulaması da başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Bu servise eklenen yeni bir özellik aileleri sevindirecek cinsten; Google Classroom bundan böyle ebeveynlerin çocukların ev ödevlerini izlemesine imkan verecek.

Her şeyin dijitalleştiği bir dünyada yaşıyoruz ve sunulan hizmetler benzersiz olmadığı sürece zihnimizde sıradan bir öğe haline dönüşüyor. Google Classroom eğitim uygulamaları arasında 1 numara diyebileceğim bir konumda ve öğretmen-öğrenci ilişkisinin dijital ortama aktarılmasına vesile oluyordu. Bugün eklenen bir özellik bu ilişkiyi öğretmen-öğrenci-veli bağlantısına olanak veriyor. Ailelerin yıllık veli toplantılarına katılmasına gerek bırakmayan ve sürprizlerle karşılaşmamasını sağlayan bu özellik, sınıfta uygulanan metodların daha interaktif bir şekilde dijital ortamda denenmesine de olanak tanıyor. 

Google Classroom Nedir?

Classroom, öğretmenlerle el birliği içinde onların zamandan tasarruf etmesine, sınıfları düzenli tutmasına ve öğrencilerle iletişimi iyileştirmesine yardımcı olmak için tasarlanan bir Google hizmetidir. Sınıf için kontrol merkezini olan hizmette öğretmenler, ders hazırlayabilir, ödevleri dağıtabilir, geri bildirim gönderebilir ve her şeyi tek bir yerden görebilir. Kağıda ihtiyaç duymadan, kolay ve anında interaktif bir eğitime olanak sağlar.

Google Play Sonunda Uygulama ve Oyun Listelerini Ayırdı

Google ve HTC Ortalığıyla Geliştirilen Nexus Sailfish Görüntüleri Sızdı

YORUMLAR