Google Create Servisi Google+ İçin Son Umut Olabilir mi?

Google Create Servisi Google+ İçin Son Umut Olabilir mi?

Google+ son yaptığı yeniliklere hayatta kalma çabasını sürdürürken, servise bir nebze destek olmasını umut ettiği Create Servisini de hizmete aldı.

Google+ en son aldığı kararla mecrayı ilgi alanları ve topluluklar etrafında yapılandırmaya karar vermişti. Diğer sosyal mecralardan farklı bir yaklaşım olarak bu karar yanlış değildi. Biraz da olsa Google+’a can suyu oldu diyebiliriz. Google’ın Create Servisi de bu temelde atılan yeni bir adım olarak değerlendirilebilir.

Google Create servisi nasıl çalışıyor?

Create Servisi’nde bu sefer Google ilgi odaklarının ve toplulukların liderlerini hedef alıyor ve konulara odaklı kaynaklar üretiyorlar. Böylece Google+ bünyesinde dev bir içerik havuzu oluşturulabiliyor. Create Servisi aynı zamanda Google+ Collections platformunu da kendi yanına çekerek ilgi alanları ile ilgili içeriklerin gruplanmasını da sağlıyor. Ancak burada tek fark var, Google Collections herkese açık oysa Google Create sadece grup liderlerinin kontrolünde olan bir topluluk alt yapısı gibi hareket ediyor.

Ancak şimdilik Google Create için belirli bir taban oluşturulmuş değil. Tüm ilgi odaklarının Create’e katkıda bulunabilmesi için Google servis üzerinde dağcılar, doğa fotoğrafçıları, sanatçılar gibi grupları kullanarak Create ilgi alanları oluşturulmasına çalışıyor. 
Google+ Sayfaları

YORUMLAR