Google Cüzdan Uygulaması Artık Banka Hesabınıza Doğrudan EFT ve Havale Yapabiliyor

Google Cüzdan Uygulaması Artık Banka Hesabınıza Doğrudan EFT ve Havale Yapabiliyor

2011 yılında mobil internet kullanıcılarının faydalandığı bir hizmet olan Google Wallet ya da Türkçe meali ile Google Cüzdan NFC teknolojisi ile çalışan bir ödeme sistemi.

Google Wallet uygulamasını NFC sistemi olan bir cihaza yüklerseniz sahip olduğunuz tüm kredi ve banka (debit) kartlarınızı telefon veya tabletinizde toplayabiliyor ve alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz.

Bu son derece kolay ve güvenli altyapı henüz ülkemizde çok rağbet gören bir sistem değil ve yaygın olarak da kullanılmıyor. Hatta henüz Google Play'den indiremiyor bile olabilirsiniz. Öte yandan 2015 yılının aralık ayında yapılan ve  Google Commerce Blog isimli sayfada resmi olarak duyurulan güncelleme ile Google Wallet kullanıcıları kendi aralarında para transferi yapmaya da başlamışlardı.

Şimdi ise bu ödeme sistemi çıtayı biraz daha yükselterek bankalar arası EFT ve Havale hizmetlerine de olanak tanımaya başladı. Söz konusu özellik sadece Android ile sınırlı kalmıyor. iOS platformundaki Google Wallet uygulamasına da bu özellik birkaç gün içerisinde geleceği konuşuluyor.

Uygulamayı Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Gmail ve Google Wallet Aracılığıyla Artık Arkadaşlarımıza Para Gönderebileceğiz

Google Wallet'a Touch ID Desteği Geldi

Google Wallet İle Artık Google Play'den Uygulama Satın Alabilirsiniz

YORUMLAR