Google’dan YouTube TV Abonelerine Ücretsiz Hizmet Jesti

Google’dan YouTube TV Abonelerine Ücretsiz Hizmet Jesti

Google, geçen hafta video paylaşım platformu YouTube’da yaşanan erişim sorunu nedeniyle kullanıcılardan özür diledi. İnternet devi ayrıca, YouTube TV ve YouTube Music abonelerine bir hafta ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

YouTube, geçen hafta YouTube TV ve YouTube Music abonelik hizmetlerini de etkileyen büyük bir erişim problemi yaşamıştı. YouTube ve ilgili hizmetler, söz konusu kesinti nedeniyle tam 2 saat boyunca devre dışı kalmıştı.

Google bugün, 10 dolar değerinde bir haftalık ücretsiz hizmet kredisi sunarak, etkilenen YouTube TV ve YouTube Music abonelerinden özür diliyor.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan şirket, şu ifadeleri kullandı:

“16 Ekim’de YouTube TV’de yaşanan beklenmedik sorundan dolayı çok üzgünüz. Amacımız, etkinliklere ve şovlara istediğiniz zaman, istediğiniz yerde erişebilmenizi sağlamak. Bu nedenle sizlere bir haftalık ücretsiz hizmet kredisi vermek istiyoruz”

10 dolar değerindeki ücretsiz hizmet kredisinin son kullanma tarihi ise 24 Ekim Çarşamba. YouTube TV ve YouTube Music aboneleri, e-posta adreslerine gönderilen formu doldurarak bu fırsattan yararlanabilecekler. 

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu olan YouTube, Hırvatistan ve İngiltere arasındaki Dünya Kupası maçında ve NBA Doğu Konferansı Finalleri sırasında da benzer bir kesinti yaşamıştı.