Google Daydream VR Platformu İçin Geri Sayım Başladı

Google Daydream VR Platformu İçin Geri Sayım Başladı

Google Daydream Projesi artık kozasından çıkmaya hazırlanıyor. Daydream, sanal gerçeklik üzerinde tüm medya mecralarının VR gözlük setlerinde kullanılabilmesine olanak veren bir Google projesi olarak heyecanla bekleniyordu.

Google Daydream Google I/O 2016’da tanıtılan açık kaynaklı geliştirici SDK’ları ile uygulama geliştiricilere açılalı neredeyse 2 ay kadar oldu. Eylül ayından itibaren Android ve Android ara yüzü ile çalışan TV’ler için kullanılabileceği söylenen Daydream platformu oldukça farklı VR tecrübesi sunmayı amaçlıyor. Google Daydream, Android N ekosisteminde var olacak şekilde geliştirildi. Ancak şimdilik her Android 7.0 Nougat telefon, Daydream ile uyum gösteremeyecek. Telefonların Daydream VR platformunu destekleyen donanıma sahip olmaları gerekiyor.

Bu noktada bir süredir kozasında gelişen Daydream aslında an itibarıyla Samsung, HTC, ZTE, Huawei, Xiaomi, Alcatel, Asus ve LG gibi markalarla uyumluluk imzalarını attı bile. Bloomberg’in haberine göre, Daydream’in kullanıcılarla buluşmasına da sadece haftalar kaldı. Ancak kesin bir tarih henüz belli değil.

ZTE VR Donanımı Google Daydream Desteği de Verecek

Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

Daydream ile ilgili olarak Google VR yöneticisi Clay Bavor aşağıdaki videoyu paylaşmıştı.

YORUMLAR