Google Destekli Akıllı Ayna Tanıtıldı

Capstone akıllı ayna

Kullanıcı elektroniği fuarı CES, her zaman olduğu gibi büyük firmaların yüksek maliyetlerle geliştirdikleri yeni cihazlara ev sahipliği yapsa da henüz yolun başında olan şirketler de başarılı ürünlerle kendilerine yer bulabiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olan Capstone Connected Home isimli şirket, Google erişimiyle dikkat çeken bir akıllı ayna tanıttı.

Hemen yukarıda yer alan fotoğrafta görebileceğiniz gibi akıllı aynalar daha önce, yansıtıcı bir yüzeyin arkasına yerleştirilen ekrandan oluşuyordu. Böylece aynaya baktığınızda kendinizi görmeniz sağlanırken, yansıtıcı yüzeyin arkasında yer alan ekran sayesinde “smart” özellikleri sisteme eklenmişti.

Capstone Connected Home tarafından geliştirilen akıllı aynanın diğerlerinden farkıysa Google Assistant desteği vermesi. Google tarafından geliştirilen Hume Hub tarzında çalışan ayna, karşısına geçip kendinize baktığınız sırada sorduğunuz sorulara cevap vermesiyle ön plana çıktı. Aynanın Android işletim sistemi üzerinde çalıştığı tahmin edilmesine karşın, geliştirici tarafından paylaşılan bilgiler arasında işletim sistemine dair detay verilmedi.

19 x 22-inch büyüklüğünde olduğu belirtilen ve 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan ürüne dair çok fazla detay verilmezken, yakın zaman sonra akıllı aynanın tüm özelliklerinin, fiyatının paylaşılacağı kaydedildi