Google Dijital Mağazasındaki Uygulamaların Boyutlarını Azaltacak

Google Dijital Mağazasındaki Uygulamaların Boyutlarını Azaltacak

Android telefonların resmi uygulama mağazası olan Google Play, kullanıcılarının çok işine yaracak yeni bir özelliğine kavuşuyor.

Google'ın çok sevilen mağazası Google Play milyonlarca uygulamaya sahip. Her ülkeden geliştiricinin bulunduğu bu dijital uygulama mağazası artık daha kullanışlı bir hale geliyor. Google yeni bulduğu bir algoritma sayesinde uygulamaları artık daha düzenli bir hale getirecek.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarda genellikle az miktarda hafıza bulunur. Eğer yüksek hafızaya sahip telefon almak isterseniz cebinizden daha fazla para çıkması gerekiyor. Bu sorunun farkında olan Google, düşük hafızaya sahip telefonların daha fazla uygulama indirebilmesi için boyut iyileştirmesi yapacak. Bu iyileştirme sayesinde uygulamaların mağazada gerçek boyutları yazıyor olacak ve bu boyutlarda yüzde 12 oranında küçültme yapılacak. Mesela eskiden bir uygulama mağazada 30 MB gözüküyor ama uygulamayı indirdikten sonra sizden bir indirme daha yapmanız isteniyordu. İstenilen yeni indirmeyle birlikte uygulama 100 MB'a ulaşmaktaydı. Google artık uygulamanın istediği tüm boyutu mağazasında yazacak ve bu sayede kullanıcılar ne kadar veri indirmesi gerektiğini bilecekler.

Google aynı zamanda kullanıcıların çok sevmediği güncelleme konusuna da el atıyor. Yeni algoritması güncelleme miktarını yüzde 50 oranında azaltacak. Yani artık büyük miktarlarda güncellemeyle uğraşmak zorunda kalmayacağız.

Google Play'e Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz En İyi Android Uygulama Mağazaları

Google Play'de Bulunmayan En İyi Android APK Uygulamaları

YORUMLAR