Google Docs Artık iPad Pro Üzerinde Düzgün Şekilde Çalışabiliyor

Google Docs Artık iPad Pro Üzerinde Düzgün Şekilde Çalışabiliyor

Google tarafından hazırlanan ürünlerin iOS tabanlı cihazlarda tam anlamıyla performans veremediklerini biliyoruz. Fakat bir süredir temel sorunlar üzerine eğilen Google, Dökümanlar gibi ürünlerini artık tam anlamıyla iOS üzerinde kullandırabiliyor.

Google Docs geçtiğimiz Mart ayında yapılan bir güncellemeyle iPad üzerinde daha verimli çalışmaya başlasa da, Android üzerinde verdiği performansı bir türlü veremiyordu. Oldukça büyük bir güncelleme olmasına rağmen Google Dökümanlar'ın hala sistem üzerinde yaşadığı büyük sorunlar bulunuyordu. Bunlar arasında en çok şikayet alan ise çift ekran özelliğiydi. Bu özellikle birlikte iPad Pro kullanıcıları, ekranlarını çeşitli büyüklüklerde ayırarak, iki farklı uygulamayı bir anda çalıştırmak istiyorlardı.

Bugün itibariyle yayınlanmaya başlayan yeni güncellemeyle birlikte Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar yenilendi. Performanslarında artış olmasıyla birlikte bu uygulamalar, çift ekran özelliğine de kavuştular. Bundan böyle iPad Pro kullananlar, Google Drive üzerinden kendilerine gönderilen bir belgeyi, herhangi bir uygulama ile aynı anda açabilecekler ve ekranlarını ikiye bölerek, bir tarafta dökümanı bir diğer tarafta ise uygulamayı görebilecekler.

Google Haritalar Filistin'i Neden Yok Saydı?

Google Yeni Güncellemesiyle Adobe Flash’ı Tarihe Gömüyor

Google Maps İçin Wi-Fi ve microSD Desteği Geldi

YORUMLAR