Google Dokümanlar Android İçin Güncellendi

Google Dokümanlar Android İçin Güncellendi

Google Dokümanlar bugün itibariyle Android telefonlar üzerinden güncellenmeye başlandı. Gelecek olan özellikle küçük ekranlarda daha etkili doküman kontrolü sağlayacak. Google Dokümanın Android telefonlarda doküman izlemeye çalışırken ara yüzün dosyanın üzerinde belirmesi ya da tümünün görüntülenmesinde bazı sıkıntılar yaşanması gibi sorunları vardı.

Bir dokümana açıldığında ‘daha fazla’ ibaresi ve araç çubukları okunması gereken yazı alanının neredeyse yarısını kaplıyorlardı. Zaten ufak olan akıllı telefon ekranlarında bu durum dokümanı okumayı zorlaştırıyor, araya giren pek çok araçla boğuşmamıza neden oluyordu. Özellikle bir dokümanı değiştirmek, yazı eklemek ya da düzeltme yapmak için bayağı bir sabır gerektirdiği söylenebilirdi.

Ancak artık bu sıkıntılar ortadan kalkmış bulunuyor. Artık daha fazlasını oku ibaresine tıkladığımızda araç çubukları tamamen kayboluyor ve doküman tam ekran haline geliyor. Ekran üzerinde düzeltme yapmak için sadece küçük mavi kalem işaretine dokunmak yetiyor. Bunun yanı sıra rahatsız edici ve istem dışı belirip duran ara yüz menüsü de kontrol altına alınıyor ve siz istemeden gelmiyor. Google Dokümanlar bu güncellemeyle tam ekran dokümanları parmaklarınızla yaydırıp büyütüp küçültürken daha hızlı ve akışkan bir hal alıyor.

Adobe Acrobat'tan Android İçin Yepyeni Bir PDF Sürümü Geliyor

Windows 10 Telefon Sürümünün Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR