Google Dokümanlar ve E-Tablolar Uygulamaları Yayınlandı

Google Dokümanlar ve E-Tablolar Uygulamaları Yayınlandı

Google Drive pek çok kullanıcı tarafından çevrimiçi olarak doküman, tablo, sunum ve diğer dosyaları saklamak ve düzenlemek için kullanılıyor ancak bilhassa mobilde tüm bu belgelerin tek bir uygulama içerisinde yer alması yüzlerce dosyaya sahip olanlar için durumu biraz zor hale sokuyordu. Zira farklı formatlardaki onlarca belge arasından seçmece yapmak ve istenilen dökümanı bulmak resmi Google Drive uygulaması ile zaman zaman verimsiz olabiliyordu.

Google da bunun farkına varmış olmalı ki Android ve iOS cihaz sahipleri için hazırladığı Google Dokümanlar ve Google E-Tablolar uygulamalarını devreye soktu. Böylece dokümanlarla uğraşanlar direkt olarak Drive alanı üzerindeki dokümanlara, tablolarla uğraşanlar ise tablolarına hemen erişim sağlayabilir hale geliyorlar. Tüm Google Drive üzerinde işlem yapmanız gerekmiyorsa ve sadece ihtiyaç duyduğunuz kısmını kullanmak istiyorsanız bunun sizin için güzel bir haber olduğunu söyleyebilirim.

Her iki uygulamada da Google’ın sade ve kolay kullanılır yapısını beraberinde getiriyor. Uygulama inceleme sayfalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir ve ikisine dair detaylı açıklamalarımızı kolayca görebilirsiniz.

Google Slaytlar uygulamasının ise henüz hazırlanma aşamasında olduğu ve yakın zamanda kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Böylece Drive alanınızdaki sunum dosyalarınıza da erişim daha hızlı hale gelecektir.

Eğer sık sık dokümanlarla ve tablolarla işlemler yapmanız gerekiyorsa uygulamalara göz atmanız gerektiğine inanıyorum. Şimdilik herhangi bir dikkat çekici hata ya da çökmeye rastlamadığımız için veri kayıplarıyla karşılaşmanız da olası görünmüyor.

Spotify Android kullanıcılarının dünyası karardı

YORUMLAR