Google Dokümanlarına Canlılık Geldi

Google Dokümanlarına Canlılık Geldi

Google Dokümanları standart ve alışılagelmiş düz görüntülerinden yavaş yavaş kurtuluyor. Google Spreadsheet (hesap çizelgesi) çevrimiçi hesap ve raporlama tablolarını daha da canlı kılabilmek için bir dizi yenilik getirdi. 

Bilindiği gibi nerede olursak olalım çevrimiçi ya da dışı olduğumuz çok önemli olmadan Google Dokümanlar sayesinde rahatça çalışabiliyoruz. Doküman yazabiliyor, hesap cetvelleri ve raporlar düzenleyebiliyor ve bunu başka kullanıcılarla eş zamanlı yapabiliyoruz.

Google Dokümanlar’ın hesap cetveli kategorisine ufak bir yenilik getirdi. Artık standart ve düz bir görüntüye sahip olan hesap cetvelinin üzerinde yer alan başlık kısmına resim ve logo yerleştirilebiliyor.

Artık sıkıcı ve rutin hesap işlemlerinin ya da diğer düzenlemelerin daha renkli ve değişik görüntülenmesi bu sayede mümkün olabilecek.  Tek yapmanız gereken; resmi ekleyeceğiniz hücreyi seçip, 'ekle' menüsünü açarak 'resim' sekmesini tıklamanız ve buradan istediğiniz resmi hücreye aktarmanız.

Resmi hücreye aktardıktan sonra büyüklüğünü de ayarlamanıza izin veren yeni eklenti artık daha renkli ve anlamlı hesap cetvelleri hazırlamanıza yardımcı olacak. 

Google+ Sayfaları

Yardımsever Google

YORUMLAR