Google Doodle 2021 Yarışmasını Kazanan Açıklandı

Google Doodle 2021 yarışmasının kazananı belli oldu. Peki, ABD merkezli teknoloji devi tarafından düzenlenen yarışmayı hangi Doodle kazandı? İşte detaylar!

Google Doodle 2021 yarışması sona erdi. Yarışma kapsamında Amerika Birleşik Devletleri'nin her noktasından görseller gönderildi. 11. Sınf öğrencisi Milo Golding, tasarladığı görsel ile büyük bir başarının altına imza attı.

Google Doodle 2021 Yarışması Kazananı

Dünyanın en popüler şirketlerinden bir tanesi olan Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da Doodle yarışması düzenledi. Düzenlenen yarışma kapsamında Amerika Birleşik Devletleri'nin her bölgesinden görseller gönderildi. Yarışmaya toplamda 54 görsel kabul edildi.

Öğrenciler tarafından tasarlanan Doodle'lar içerisinden en iyi Doodle'ı seçmek için oylama süreci başlamıştı. Google'ın jüri ekibi tarafından en başarılı tasarımlar oylandı ve en yüksek oyu alan Doodle'lar finalist olarak seçildi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google, Kentucky eyaletinde yer alan Lexington kentinden 11. Sınıf öğrencisi Milo Golding'in "Finding Hope" başlıklı Doodle'ı birinci oldu. Büyük bir başarının altına imza atan görselde bir çocuk, kendinden daha küçük bir çocuğa sarı renkli bir balon veriyor. Küçük çocuğun üzgün ve umutsuz olduğunu görüyoruz. Golding tarafından belirlenen başlık tam da bu konuyu ele alıyor.

Görseldeki tek detay bir çocuğun üzgün ve umudu kalmamış bir çocuğa sarı renkli balon vermesi değil. Arka planda kitapları üst üste koyarak duvarın ardına bakan bir çocuk, "G" harfinin içerisinde bir çocuğun kollarını açtığını, "e" harfinde bir ağaç dalını ve daha birçok ayrıntıyı görüyoruz. Lise öğrenicsi Golding tarafından tasarlanan Doodle'a üst kısımda görebilirsiniz.

Google Workspace Hizmetini Tüm Kullanıcılara Sundu
İNTERNET

Google Workspace Hizmetini Tüm Kullanıcılara Sundu

Google, Workspace hizmetini bütün kullanıcıların kullanımına sundu. Daha önce "G Suite" olarak isimlendirilen hizmeti kısa süreliğine ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Milo Golding, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Annem ve babamın ikisi de göçmen. Babam Amerika'ya Jamaika'dan, annem ise Çin'den göç etti. Doğu Kentucky'de kırsal bir toplulukta büyüdüm ve babam öldükten sonra hayattaki amacım gerçekten değişti. Topluluğumda benzer bir şey yaşamış olabilecek ihtiyacı olan diğer çocuklara yardım etmek benim için önemli" dedi ve şu şekilde devam etti:

"Birkaç yıl önce Sanguine Path adında bir hayır kurumu kurdum. Sevdiklerini kaybetmiş veya zorlu deneyimlerden etkilenen 18 yaş ve altı çocuklara Noel ve doğum günü hediyeleri, bakım paketleri ve okula dönüş setleri sağlayarak hizmet veriyoruz."

Google tarafından düzenlenen yarışmada birinci olmayı başaran Golding'e 30 bin dolarlık üniversite bursu verilecek. Bunun yanı sıra öğrencinin okuluna ya da kendi seçtiği kâr amacı gütmeyen kuruluşa 50 bin dolarlık bağış yapılacak.

YORUMLAR